ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΣΚΑ U21: Παγκράτι – Αμύντας 76-79

Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα του γνώρισε το τμήμα Νέων του συλλόγου μας , χάνοντας με σκορ 76-79 από την ομάδα του Αμύντα στο κλειστό του Μετς , εξασφαλίζοντας ωστόσο την πρώτη θέση του ομίλου.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν με 8 πόντος στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (24-16). Ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τη διαφορά να αυξάνεται στους 13 στο 20′ (49-36). Στο τρίτο δεκάλεπτο ο επιθετικός ρυθμός της ομάδας μας έπεσε με αποτέλεσμα η διαφορά να μειωθεί στους 3 πόντους (30′ 61-58). Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ  με τους παίκτες μας να αστοχούν 2 φορές στην τελευταία επίθεση σε σουτ που θα έστελναν το ματς στην παράταση και να γνωρίζουν την ήττα με σκορ 76-79.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΑΜΥΝΤΑΣ 76-79
Δεκάλεπτα: 24-16, 49-36, 61-58, 76-79

ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος) : Γαλάνης 2π Μάλο  Ντιπτσής 6π(1) Λαμπρόπουλος 15π(1) Γρύλλης 7π Γιαννόπουλος 30π(7) Ντότση  Εζέτσα 6π Γερογιάννης Μαραγκουδάκης 6π(1) Ζαρίφης 4π Καλογερίδης