National League 1: Παγκράτι – Πανελευσινιακός 79-74

Την πρώτη του νίκη πέτυχε το τμήμα Ανδρών, το οποίο επικράτησε με 79-74 του Πανελευσινιακού, στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα ξεκίνησε με πολλή διάθεση επιθετικά και με σημεία αναφοράς τους Χαϊκάλη και Λιακόπουλο, προηγήθηκε με 22-18 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ έκλεισε το ημίχρονο με διψήφια διαφορά και το σκορ στο 40-29.
Οι παίκτες της Ελευσίνας κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο δεύτερο μέρος, πλησίασαν με 56-51 στο 30ο λεπτό, ενώ απείλησαν και με την ανατροπή στα δεδομένα, αφού μείωσαν σε 74-73 στα τελευταία λεπτά. Οι παίκτες όμως ήταν ψύχραιμοι στο τέλος και με 4/4 βολές του Λιακόπουλου, σφράγισαν τη νίκη με τελικό σκορ 79-74.

Παγκράτι-Πανελευσινακός 79-74
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Τούσης, Μπον
Δεκάλεπτα: 22-18, 40-29, 56-51, 79-74
Παγκράτι (Δάγλας): Χαϊκάλης 28 (2), Γιαννόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 8 (1), Λιακόπουλος 21 (1), Εζέτζα, Ζαρίφης 5, Γραμματίκας 6 (2), Ντιαλό 6, Ντιπτσής
Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Ντακούλιας 14 (2), Μακρής 6, Ρεκουνιώτης 9, Μανιάς 11 (1), Σταμέλος 21 (2), Μαγιντόμπε 7, Κρασάκης 6, Πρόφκα, Μανωλάτος.