Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Απόλλων Σμύρνης– Παγκράτι 75-76

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να εισέλθει στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα κατέκτησε το τμήμα Παίδων του συλλόγου μας , επικρατώντας με σκορ 75-76 εκτός έδρας του Απόλλωνα Σμύρνης.

Απόλυτη ισορροπία για τις δύο ομάδες στην αρχή του αγώνα με το σκορ στο 10′ να  είναι 18-18 , με το ημίχρονο να βρίσκει την ομάδας μας προηγούμενη με 6 πόντους ( 32-38). Ίδια εικόνα και στο τρίτο δεκάλεπτο , όπου οι παίκτες μας διατήρησαν  μεν μια διαφορά 8 πόντων στο 30′ (45-53) , αλλά σε καμία περίπτωση ασφαλείας. Ανατροπή σκηνικού στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τους παίκτες των γηπεδούχων να ανεβάζουν την απόδοση στην επίθεσή τους και να καταφέρνουν να πάρουν το προβάδισμα με 68-66. Με 2/2 βολές στην τελευταία επίθεση οι παίκτες μας οδήγησαν τον αγώνα στην παράταση ,όπου κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 76-75.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 75-76

Δεκάλεπτα: 18-18, 32-38, 53-45, 68-68 , 75-76

ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος) : Στογιάνοβιτς , Μπέκας , Δραγώνας 20π, Οικονομίδης 4π, Σούλι  , Μπέλος 16π , Κυρίτσης 18π(1), Λατίφης 3π, Κίλιας , Κωστόπουλος, Μέμης 6π , Λυμπεράτος 9π