Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Οίον Αγ.Στεφάνου– Παγκράτι 57-64

Τη νίκη κατέκτησε το εφηβικό τμήμα στον εκτός έδρας αγώνα με τον Οίονα Αγ.Στεφάνου, του οποίου επικράτησε με 57-64.

Κακό ξεκίνημα για την ομάδα μας, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ με 16-10 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι παίκτες, με καλύτερες επιλογές στην επίθεση, κατάφεραν να μειώσουν σε 29-28. Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να είναι συνέχεια κοντά στο  σκορ μέχρι το 37′ , όταν οι παίκτες μας, βάζοντας μεγάλα σουτ, πήραν μία διαφορά 8 πόντων, την οποία κατάφεραν να διατηρήσουν μέχρι το τέλος, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 57-64.

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 57-64

Δεκάλεπτα: 16-10, 29-28, 40-41, 57-64
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης , Γαλατσίδας 15π(3), Δημητρόπουλος 15π, Γαλάνης Ι. 4π, Γαλάνης Σ. , Γερογιάννης , Μάλο 10π(1), Ποντικόπουλος 8π, Κάτσος , Ντότσι 6π(1), Θάνος , Μαραγκουδάκης  6π