National League 1: Δάφνη – Παγκράτι 69-60

Την ήττα με 69-60 γνώρισε το τμήμα Ανδρών, στο τοπικό ντέρμπι με τη Δάφνη, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 13-20, με τη Δάφνη να κάνει την αντεπίθεσή της και να περνάει μπροστά στο ημίχρονο με 33-32.
Οι παίκτες μας δυσκολεύτηκαν αρκετά στο επιθετικό κομμάτι στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και έμειναν πίσω με 6 πόντους (50-44) στο 30′.
Η ομάδα μας προσπάθησε να ανατρέψει τα δεδομένα στην τελευταία περίοδο και τα κατάφερε, προσπερνώντας με 56-58, όμως η Δάφνη έτρεξε επιμέρους 14-2 στα τελευταία λεπτά και πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 69-60.

Δάφνη-Παγκράτι 69-60
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Κηπώσης-Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 13-20, 33-32, 50-44, 69-60
Δάφνη (Ζαβός): Καλδής 16 (1), Μουστόπουλος 8, Τζιβελέκας 10 (1), Μιχαλούτσος 19 (5), Γιαννίκος 6, Γιούσι 4, έξαρχος 2, Ανδρεόπουλος 2, Μαραγκόπουλος 2.
Παγκράτι (Δάγλας): Λαμπρόπουλος 13 (3), Λιακόπουλος 14 (1), Γιαννόπουλος 8 92), Χαϊκάλης 10 (2), Εζέτζα 4, Γραμματίκας 6 (2), Ζαρίφης 2, Ντιαλό 3, Ντιπτσής.