Γ’ ΕΠΣΑ: Γλυφάδα – Παγκράτι 0-2

Σημαντικό διπλό πέτυχε η ομάδα Ποδοσφαίρου, η οποία επικράτησε με 0-2 επί της Γλυφάδας, εκτός έδρας και σκαρφάλωσε στην κορυφή του ομίλου.

Οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, αλλά δεν κατάφεραν να τις μετουσιώσουν σε τέρμα, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει στο 0-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες μας αύξησαν την πίεσή τους και άνοιξαν το σκορ στο 67′ με γκολ του Κωνσταντινίδη, ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους 9 λεπτά αργότερα, με τον Θανελλα να γράφει το τελικό 0-2.

ΓΛΥΦΑΔΑ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 0-2 (0-0)
Σκόρερ: – / 67′ Κωνσταντινίδης, 76′ Θανελλας
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Στεργιώτης, Καρτσαγκούλης, Κουτσοχρήστος, Μηνόπουλος (46′ Θανελλας), Ντότσικας (65′ Τζωνς), Λικσκεντάι (77′ Κυριακου), Καρακίτσιος (60′ Κουρουπάκης), Κωνσταντινίδης, Ξενόπουλος, Ακριτίδης, Συμβουλίδης (60′ Φωτιάδης)