Μπάσκετ Ανδρών

National League 1: Παλαιό Φάληρο – Παγκράτι 78-74

Ήττα για την ομάδα μας με 78-74, με αντίπαλο το Παλαιό Φάληρο, εκτός έδρας.

Οι παίκτες μας έμειναν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 25-22, όμως κόλλησαν επιθετικά στη συνέχεια, με το Παλαιό Φάληρο να το εκμεταλλεύεται και να ξεφεύγει με 49-34 στο ημίχρονο. Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρος, οι αντίπαλοί μας αύξησαν περαιτέρω τη διαφορά, η οποία έλαβε τη μέγιστη τιμή της στο 23′ (56-38), με την ομάδα μας να καταφέρνει πάντως να τη ρίχνει σε μονοψήφια επίπεδα για το 64-56 του 30ου λεπτού.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο και μετά το 75-65 στο 36′, οι παίκτες μας έκαναν εκ νέου προσπάθεια να ανατρέψουν τα δεδομένα, όμως δεν τα κατάφεραν, με αποτέλεσμα να γνωρίζουν την ήττα με τελικό σκορ 78-74.

ΑΟ Π. Φαλήρου-ΑΟ Παγκρατίου 78-74
Διαιτητές: Χρηστίδης Παύλ., Βελέντζας, Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 25-22, 49-34, 64-56, 78-74
Παλαιό Φάληρο (Τερζής): Καλιανιώτης 19, Χατζηκυριακίδης 4, Γεωργιάδης 2, Γκάτζο 11(3), Καπρής 3(1), Σκόρδος 13(1), Βασιλειάδης, Φιλίππου 3, Κοντούδης 10(1), Βισνιέφσκι 13.
Παγκράτι (Δάγλας): Ζαρίφης 8(1), Ντιπτσής, Λαμπρόπουλος 8, Μπάρμπας, Λιακόπουλος 10, Χαϊκάλης 16(3), Γραμματίκας 10(3), Μιλάνοβιτς 12, Ντιαλό 10, Εζέτζα.