Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Περιστέρι 59-65

Την ήττα γνώρισε το Παιδικό τμήμα του συλλόγου μας με σκορ 59-65  στον εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ομάδα του Περιστερίου.

Η ομάδα μας ξεκίνησε μουδιασμένα τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 7-17 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου , με το σκορ στο   ημίχρονο να είναι 24-32. Ίδια εικόνα και στο τρίτο δεκάλεπτο με τους παίκτες του Περιστερίου να ανεβάζουν τη διαφορά  στους 12 ( 30′ 34-46). Σε εκείνο το σημείο οι παίκτες μας έκαναν την τελευταία τους προσπάθεια να επιστρέψουν στη διεκδίκηση της νίκης , κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στην ελάχιστη τιμή της ( 57-58 ), αλλά τελικά ηττήθηκαν με σκορ 59-65.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 59-65

Δεκάλεπτα: 7-17, 24-32 , 34-46, 59-65

ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος) : Στογιάνοβιτς  , Μπέκας 3π , Δράγωνας 10π, Οικονομίδης 3π(1), Σούλι 11π(1) , Μπέλος 4π , Κυρίτσης 8π(2), Λατίφης 2π, Κίλιας  , Αντωνίου , Μέμης 6π, Λυμπεράτος 12π