ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΣΚΑ U21: Παγκράτι – Φιλοθέη 80-56

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση έκανε το τμήμα Νέων του συλλόγου μας, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 80-56 της ομάδας της Φιλοθέης στο κλειστό του Μετς.

Με πολύ καλό επιθετικό ρυθμό  ξεκίνησε ο αγώνας για τις δύο ομάδες, με τους παίκτες μας να καταφέρνουν να πάρουν μία διαφορά 6 πόντων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ( 20′ 43-37 ). Στο δεύτερο  ημίχρονο η ομάδα μας, εκμεταλλευόμενη την πολύ καλή της άμυνα , αύξανε σταδιακά τη διαφορά, καταφέρνοντας να πάρει την νίκη με μία σημαντική διαφορά εν όψει του δεύτερου αγώνα, με σκορ 80-56.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ –  ΦΙΛΟΘΕΗ 80-56

Δεκάλεπτα: 18-17, 43-37, 56-46, 80-56

ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος) : Γαλάνης Ι.   Ντιπτσής 23π(2) Λαμπρόπουλος 18π(1) Γρύλλης 19π(1)  Ντότση 3π(1)  Μαραγκουδάκης 7π(1) Ζαρίφης 8π(2) Καλογερίδης Εζέτσα 2π Δημητρόπουλος Κυρίτσης