Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι– ΚΑΟ Μελισσίων 87-84

Τη νίκη κατέκτησε το εφηβικό τμήμα του συλλόγου μας στο ντέρμπυ των πρωτοπόρων για την τελευταία αγωνιστική , καθώς επικράτησε με 87-84 των Μελισσίων , στο κλειστό του  Μετς.

Σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησαν οι επιθέσεις των δύο ομάδων, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 10 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου(20′ 43-53).Οι επιθέσεις συνέχισαν να έχουν τον πρώτο λόγο και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους παίκτες μας να μειώνουν στους 6 τη διαφορά στο 30′ και  να καταφέρνουν να ολοκληρώσουν την ανατροπή στο τέλος ,  παίρνοντας τη νίκη με σκορ 87-84.

Η ομάδα μας τερμάτισε 1η  στον όμιλο, παίρνοντας την άνοδο και την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος. Στην φάση αυτή συμμετέχουν 6 ομάδες ( Αμύντας , Παγκράτι , Άμιλλα , Μελίσσια , Άρης Πετρούπολης ,Προοπτική Κορωπίου) με κάθε ομάδα να αντιμετωπίζει μία φορά τις υπόλοιπες. Οι δύο πρώτοι προκρίνονται στην επόμενη φάση διεκδίκησης του Πρωταθλήματος.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ –  ΜΕΛΙΣΣΙΑ  87-84

Δεκάλεπτα: 22-29, 43-53, 64-70, 87-84
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης , Γαλατσίδας 15π(2), Δημητρόπουλος 5π, Γαλάνης Ι. 11π , Γαλάνης Σ. , Γερογιάννης  , Μάλο 22π(1) , Θάνος, Ποντικόπουλος 6π , Ντότσι 9π(1), Κάτσος  , Μαραγκουδάκης  19π(1)