Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι– ΑΣ Προοπτικής Κορωπίου 71-74

Δεν τα κατάφερε το εφηβικό τμήμα του συλλόγου μας στον πρώτο αγώνα για την Β’ φάση του πρωταθλήματος , καθώς ηττήθηκε εντός έδρας με 71-74 από την ομάδα της Προοπτικής Κορωπίου.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα , με τους παίκτες μας να καταφέρνουν να προηγηθούν με 4 πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44-40). Το παιχνίδι συνέχισε να είναι ντέρμπυ και στο δεύτερο μέρος με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 59-60 στο 30ο λεπτό. Ίδια εικόνα και στο τελευταίο δεκάλεπτο με την ομάδα μας  να γνωρίζει  τελικά  την ήττα με σκορ 71-74.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ –  ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΚΟΡΩΠΙΟΥ  71-74

Δεκάλεπτα: 27-25, 44-40, 59-60, 71-74
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης , Σούλι 6π(2), Δημητρόπουλος 7π, Γαλάνης Ι. 2π , Κυρίτσης 12π(1). , Γερογιάννης  , Μάλο 15π , Θάνος, Μέμης , Ντότσι 12π(4), Κάτσος  , Μαραγκουδάκης  17π(2)