ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΣΚΑ U21: Φιλοθέη – Παγκράτι 75-70

Την πρόκριση στην επόμενη φάση πήρε το τμήμα Νέων παρά την ήττα με σκορ 75-70 στον επαναληπτικό με την ομάδα της Φιλοθέης.

Απόλυτη ισορροπία για τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο , το οποίο ολοκληρώθηκε με σκορ 34-34. Ίδιο σκηνικό και στην τρίτη περίοδο με τους παίκτες μας να προηγούνται με βραχεία κεφαλή (50-53) στο 30ο λεπτό. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τη νίκη με σκορ 75-70 , με την ομάδα μας να παίρνει την πρόκριση χάρη στο 80-56 του πρώτου αγώνα.

ΦΙΛΟΘΕΗ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ  75-70

Δεκάλεπτα: 19-16, 34-34, 50-53, 75-70

ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος) : Γαλάνης Ι. 1π, Μάλο 2π,  Ντιπτσής 6π(2), Λαμπρόπουλος 14π(1), Γρύλλης 17π(1), Ντότση 1 ,  Μαραγκουδάκης 4π, Ζαρίφης 16π(2), Γιαννόπουλος 4π, Εζέτσα 2π, Γερογιάννης 3π(1),  Κυρίτσης