Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: ΚΑΟ Μελισσίων– Παγκράτι 69-78

Τη νίκη κατέκτησε το τμήμα Εφήβων του συλλόγου μας στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ομάδα των Μελισσίων, αφού επικράτησε με σκορ 69-78 .

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα παίρνοντας  προβάδισμα 5 πόντων στο 10′ (16-21) , με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να ισοφαρίσουν στο τέλος του ημιχρόνου (36-36). Η ομάδα μας αποδίδοντας πολύ καλά στην επίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε να ανεβάσει ξανά την διαφορά στους 6 (30′ 55-61) , φτάνοντας τελικά στην νίκη με σκορ 69-78. Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας απέναντι στην ομάδα της Άμιλλας Περιστερίου στο κλειστό του Μετς (22/03), όπου με νίκη εξασφαλίζει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ –  ΠΑΓΚΡΑΤΙ  69-78

Δεκάλεπτα: 16-21, 36-36, 55-61, 69-78
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης , Λατίφης , Δημητρόπουλος 10π, Γαλάνης Ι. 8π , Κυρίτσης 6π(1). , Γερογιάννης  2π , Μάλο 21π , Θάνος 4π, Μέμης 4π , Ντότσι 11π(2), Κάτσος 1π , Μαραγκουδάκης  11π