Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι– Πκαο Άμιλλα 66-64

Την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση κατέκτησε το εφηβικό τμήμα του συλλόγου μας στον εντός έδρας αγώνα με την ομάδα της Άμιλλας.

Απόλυτη ισορροπία για τις δύο ομάδες στην αρχή του αγώνα με το σκορ στο 10′ να  είναι 12-12 , με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 28-28. Το παιχνίδι συνέχισε να είναι μεγάλο ντέρμπι και στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας να προηγούνται με 3 πόντους (48-45) στο 30ο λεπτό. Ίδιο σκηνικό και στο τελευταίο δεκάλεπτο, με την ομάδα μας να φτάνει τελικά στη νίκη με σκορ 66-64, παίρνοντας έτσι και την πρόκριση στο Final-6 του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΣΚΑ. Επόμενος αντίπαλος  η ομάδα του Πανερυθραϊκού σε νοκ αουτ αγώνα, με τον αγώνα να διεξάγεται στις 26/03 στις 21:30 στο Δημοτικό Γυμναστήριο Στέλιος Καλαϊτζής.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΚΑΟ ΑΜΙΛΛΑ   66-64

Δεκάλεπτα: 12-12, 28-28, 48-45, 66-64
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης , Λατίφης , Δημητρόπουλος 10π, Γαλάνης Ι. π , Κυρίτσης 8π(2). , Γερογιάννης  , Μάλο 15π , Θάνος , Μέμης 6π(1) , Ντότσι 11π(3), Σούλι , Μαραγκουδάκης  16π(2)