Ακαδημίες

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Πανερυθραϊκός – Παγκράτι 88-62

Την ήττα γνώρισε το εφηβικό τμήμα του συλλόγου μας στον εκτός έδρας νοκ αουτ αγώνα με την ομάδα του Πανερυθραϊκού με σκορ 88-62.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν καλύτερα των αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν με 17-26 στο 10΄, με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν την κατάσταση και να παίρνουν διαφορά 7 πόντων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (20΄43-36). Η ομάδα μας δεν κατάφερε να βρει επιθετικές λύσεις στο δεύτερο ημίχρονο  με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με σκορ 88-62. Με τον αγώνα αυτόν ολοκληρώθηκε μία άκρως επιτυχημένη χρονιά για την ομάδα μας, η οποία τερμάτισε πρώτη στον όμιλό της κατακτώντας  την άνοδο , ενώ έφτασε μέχρι και την τελική 6αδα του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΣΚΑ. Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και τους προπονητές .

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ –  ΠΑΓΚΡΑΤΙ   88-62

Δεκάλεπτα: 17-26, 43-36, 64-42, 88-62
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης , Λατίφης 5π, Δημητρόπουλος 6π, Γαλάνης Ι. 3π , Κυρίτσης 4π. , Γερογιάννης 4π(1) , Μάλο 13π , Θάνος , Μέμης 5π , Ντότσι 13π(2), Σούλι , Μαραγκουδάκης  9π