Ακαδημίες

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΣΚΑ U21: Μίλωνας– Παγκράτι 67-73

Την νίκη κατέκτησε το τμήμα Νέων του συλλόγου μας στον εκτός έδρας αγώνα με την ομάδα του Μίλωνα με σκορ 67-73, χωρίς να καταφέρνει να καλύψει την διαφορά του πρώτου αγώνα.

Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 8 πόντους στο 10΄(20-12), αλλά εκμεταλλευόμενη την πολύ καλή της επίθεση στο 2ο δεκάλεπτο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 42-42. Οι παίκτες μας ανέβασαν την απόδοσή τους στη άμυνα στο 3ο δεκάλεπτο παίρνοντας προβάδισμα 3 πόντων  (30΄59-62). Ίδια εικόνα και στο τελευταίο δεκάλεπτο , με την ομάδα μας να καταφέρνει να πάρει την νίκη με σκορ 67-73 αλλά όχι και την διαφορά των 13 πόντων με την οποία ηττήθηκε στον πρώτο αγώνα. Συγχαρητήρια στους παίκτες και τους προπονητές για την φετινή τους πορεία.

ΜΙΛΩΝΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 67-73

Δεκάλεπτα: 20-12, 42-42, 59-62, 67-73

ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος) :  Ντιπτσής 18π(1), Λαμπρόπουλος 12π(1), Γρύλλης 9π(1),  Ντότση,  Μαραγκουδάκης , Ζαρίφης 16(3) Εζέτσα 2π, Μάλο , Γιαννόπουλος 13π(4), Γερογιάννης 3π(1)