National League 1: Παγκράτι – ΕΦΑΟΖ 79-67

Μια νίκη μακριά από την παραμονή στη National League 1 βρίσκεται το τμήμα Μπάσκετ Ανδρών, το οποίο επικράτησε με 79-67 της ΕΦΑΟΖ στο Μετς και έκανε το 1-0 στη σειρά των Play Out.

Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά επιθετικά τον αγώνα και κατάφερε να προηγηγθεί με 28-18 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ διπλασίασε τη διαφορά στο ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο +20 (53-33).
Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 68-46, ενώ δεν κινδύνευσαν καθόλου και στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τη νίκη να έρχεται τελικά με σκορ 79-67.

Παγκράτι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 79-67
Διαιτητές: Καλογριάς-Αναστασίου-Κούλης Κ
Δεκάλεπτα: 28-18, 53-33, 68-46, 79-67
Παγκράτι (Δάγλας): Ζαρίφης 5 (1), Λαμπρόπουλος 10 (1), Λιακόπουλος 27, Χαϊκάλης 12, Γιαννόπουλος 8 (2) Γραμματίκας 11 (3), Εζέτζα 4, Μιλάνοβιτς 2, Ντιαλό, Ντιπτσής, Γρυλλής.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Κουμπούρας): Φίλλιπας 14 (1), Μαγκουνής 7 (1), Οικονόμου 8 (1), Παπαδημητρίου 3 (1), Στογιάνοβιτς 10 (1), Σωφρονάς 7 (1), Μαχαίρας 14, Χατζής 2, Ξανθόπουλος 2, Καλλιακούδας.