Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Πανερυθραϊκός – Παγκράτι 93-62

Διπλή ήττα για την ομάδα μας μετά το 93-62 από τον Πανερυθραϊκό, καθώς οι αντίπαλοί μας ζευγάρωσαν τις νίκες στα μεταξύ μας παιχνίδια και θα έχουν πλεονέκτημα στην περίπτωση που συναντηθούμε στα play-off.

Η ομάδα μας ουσιαστικά δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα του αγώνα και βρέθηκε πίσω με μεγάλη διαφορά ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο (26-9), για να λήξει το ημίχρονο στο 46-25 για τον Πανερυθραϊκό. Οι παίκτες μας δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση ούτε στο δεύτερο μέρος, με τη διαφορά συνεχώς να ανεβαίνει, μέχρι το τελικό 93-62.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 93-62
Διαιτητές: Καλδίρης-Τσαχάκης-Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 26-9, 46-25, 70-42, 93-62
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Γκαβασιάδης 2, Κοντούδης, Μωραΐτης 8 (2), Καλλιανιώτης 8 (2), Ντουζίδης, Κωστόπουλος 12 (2), Σκάνδαλος 3 (1), Γιαουρτόγλου 2, Καμπουρίδης 14 (2), Τσάμης 9 (1), Σταματογιάννης 23 (1), Ευστρατίου 12.
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Μανιάς, Σταυρακούκας 17 (3), Νίκολιτς 9, Ζαραϊδώνης 3 (1), Ζαρίφης 2, Γιοβάνης, Χαϊκάλης 2, Δ. Τσουργιάννης 11 (1), Δαμιανός, Τζουγκαράκης 3, Καριώτης, Α. Τσουργιάννης 15 (1).