Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Δούκας 66-77

Την ήττα από το Δούκα με 66-77 γνώρισε το Παιδικό μας τμήμα στο σημερινό αγώνα για το Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες μας ξεκίνησε πολύ καλά στην επίθεση και κατάφερε να προηγηθεί με 26-19 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά η ομάδα του Δούκα αντέδρασε στη δεύτερη περίοδο και έκλεισε αισθητά την ψαλίδα, με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 37-36.
Η κακή αμυντική αντιμετώπιση και τα πολλά λάθη στο δεύτερο μέρος, έδωσαν την ευκαιρία στους αντιπάλους μας να χτίσουν μια διψήφια διαφορά στο 30′ (49-59), την οποία κατάφεραν να διατηρήσουν μέχρι και το τέλος του αγώνα, με την ήττα να έρχεται τελικά με σκορ 66-77.

Πρώτος σκόρερ με double-double ο Μάλο με 30 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ διψήφιος ήταν και ο Τζεμανάκης επίσης με double-double (19 πόντοι-11 ριμπάουντ).

Παγκράτι-Δούκας 66-77
Δεκάλεπτα: 26-19, 37-36, 49-59, 66-77
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Μάλο 30, Λυμπεράτος, Παπαγεωργίου 5, Κονταράτος, Γερογιάννης 2, Λατίφης 3, Οικονομίδης 5(1), Τζεμανάκης 19(3), Ντότση, Κάτσος, Θάνος 2, Τσώλης