Παγκράτι – Μαρούσι 55-56

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να κλείσει με νίκη την σεζόν, καθώς ηττήθηκε στο μπαράζ της 4ης θέση στο Μετς (Β) από το Μαρούσι με 55-56, σε ένα παιχνίδι που φαινόταν ότι θα πάρει εύκολα στο πρώτο ημίχρονο. Συγκεκριμένα οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 0-7, αλλά η ομάδα μας με ένα σερί 14-0 και με την Παζαρίδη να σκοράρει κατά βούληση προηγήθηκε με 14-7 και στην συνέχεια με 25-12. Αλλά λίγοι οι αλλαγές του Νίκου Τόλια, λίγο τα 4 φάουλ της Μείμάρη επέστρεψαν στο Μαρούσι να ισοφαρίσει σε 28-28 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το παιχνίδι κρίθηκε ακριβώς στην εκπνοή, όπου η Παζαρίδη έβγαλε όμορφη ασίστ στην Μειμάρη η οποία αστόχησε στο σουτ της νίκης!

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Τόλιας): ΠΑΖΑΡΙΔΗ 20[2], ΜΕΙΜΑΡΗ 10, ΙΝΤΣΑΜΠΟΥΝ 8, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ 4 ΣΚΥΛΑΚΑΚΗ 2, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 5,ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΧΑΣΑΠΙΔΟΥ 6.