Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών: ZΑΟΝ – Παγκράτι 46-54

Επιστροφή στις νίκες για το γυναικείο μας τμήμα το οποίο επικράτησε με 46-54, εκτός έδρας, του ΖΑΟΝ, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας με ρεκόρ 9-5, παραμένει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Οι παίκτριες μας είχαν από την αρχή το προβάδισμα, κατάφεραν να προηγηθούν με 10-15 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στη δεύτερη περίοδο ανέβασαν σε διψήφια επίπεδα τη διαφορά, κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά με 19-29. Στις αρχές του δεύτερου μέρους, η ομάδα μας συνέχισε δυναμικά, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με τη μέγιστη διαφορά στο 30′ (31-48). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, επήλθε μια χαλαρότητα, η οποία όμως δεν κόστισε, αφού παρότι ο ΖΑΟΝ μειώσε αισθητά τη διαφορά, οι παίκτριες μας κατάφεραν να πάρουν ένα σημαντικότατο διπλό, με τελικό σκορ 46-54.