Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών: Παγκράτι – ΠΟ Αγίου Θωμά 35-58

Η ομάδα μας κατάφερε να γκρεμίσει στην τελευταία περίοδο, ό,τι έχτιζε για 30 λεπτά και γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον ΠΟ Αγίου Θωμά με σκορ 35-58. Παρά την ήττα η ομάδα μας παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας της Β’ ΕΣΚΑ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα μας να μπαίνει καλύτερα στο παρκέ και να προηγείται με 20-11 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στη δεύτερη περίοδο όμως η Αγίος Θωμάς κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει γρήγορα σε 21-21, αλλα και να προηγηθεί με 26-30, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος οι αντίπαλοι μας κατάφεραν να ξεφύγουν με 26-37, όμως οι παίκτριες μας έδειξαν ότι έχουν παλμό και κατάφεραν με ένα 9-0 σε 2′, να μειώσουν σε 35-37 στο 30′.
Στην τελευταία περίοδο όμως, η ομάδα μας κατέρρευσε αδικαιολόγητα, με τον Άγιο Θωμά να πετυχαίνει 21 αναπάντητους(!) πόντους και να παίρνει τη νίκη με τελικό σκορ 35-58.