Μπάσκετ Γυναικών

Κύπελλο ΕΣΚΑ Γυναικών: Παγκράτι – Εστία Φιλίας 44-57

Την ήττα με 44-57 στο ΜΕΤΣ από την Εστία Φιλίας, γνώρισε το γυναικείο μας τμήμα μπάσκετ, με αποτέλεσμα τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του θεσμού του κυπέλλου ΕΣΚΑ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να μπαίνει νευρικά στο παρκέ, όμως με όπλο την άμυνα, κατάφερε να προηγηθεί με 13-9. Στη δεύτερη περίοδο, ήρθε η απάντηση από την Εστία Φιλίας, η οποία προηγήθηκε με την ελάχιστη διαφορά στο ημίχρονο(23-24). Το δεύτερο μέρος συνεχίστηκε με επιθετικό ρεσιτάλ από τις δύο ομάδες, με τη διαφορά να παραμένει στα ίδια επίπεδα και το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 42-43. Στο τελευταίο -καταστροφικό- δεκάλεπτο, η ομάδα μας πλήρωσε τη νευρικότητα και την αστοχία της, αφού πετυχαίνοντας μόνο 2 πόντους, δεν κατάφερε να διεκδικήσει ουσιαστικά τη νίκη, ο οποία κατέληξε στα χέρια των αντιπάλων μας, με τελικό σκορ 44-57.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ 44-57
Δεκάλεπτα: 13-9, 23-24, 42-43, 44-57
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Δέδε): ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ, ΤΡΟΙΖΗ 3(1), ΒΡΟΧΙΔΟΥ Β 10(1), ΒΡΟΧΙΔΟΥ ΣΤ, ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 3(1), ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΣΟΛΩΜΟΥ 15, ΖΩΤΟ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 4, ΤΣΟΥΚΑΛΑ 9