Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΓΣ Ωρωπού – Παγκράτι 60-36

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για το γυναικείο μας τμήμα μπάσκετ, το οποίο έχασε με το βαρύ 60-36 από τον Ωρωπό, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας δεν μπήκε με συγκέντρωση στο παιχνίδι και ο Ωρωπός κατάφερε να πάρει μια μεγάλη διαφορά, ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο, με 22-10. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η άμυνα δούλεψε καλύτερα, όμως οι αντίπαλοί μας, διατήρησαν το προβάδισμα, με τις δύο ομάδες να οδεύουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 34-21. Στο δεύτερο μέρος, η δυστοκία στην επίθεση, όχι μόνο δε μας επέτρεψε να πλησιάσουμε, αλλά μας έφερε ακόμα πιό πίσω, με την ομάδα του Ωρωπού να χτίζει στο 30′ μια απόσταση 17 πόντων(45-28). Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τις παίκτριές μας να έχουν χάσει κάθε κίνητρο και να ηττούνται τελικά με το βαρύ 60-36.

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 60-36
Δεκάλεπτα: 22-10, 34-21, 45-28, 60-36
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Δέδε): Δορδοκίδη 5(1), Τροιζή, Βροχίδου Β. 11(1), Ζώτο, Βροχίδου Στ., Φακίρη, Γιαννοπούλου 3(1), Βελέντζα, Καραβασίλη 2, Σολωμού 9, Τσουκαλά 6, Οικονόμου