Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – ΑΕΚ Περιστερίου 44-62

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα μας με 44-62, στην πολύ δύσκολη Α’ ΕΣΚΑ, η οποία δεν τα κατάφερε απέναντι στην ΑΕΚ Περιστερίου και παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πάλεψαν το παιχνίδι, όμως δεν κατάφεραν να περάσουν ποτέ μπροστά, με το 1ο δεκάλεπτο να λήγει με 9-14 και το ημίχρονο να κλείνει στο 16-22. Η τρίτη περίοδος ήταν η πλέον κομβική, αφού με επιμέρους 6-23, η ΑΕΚ Περιστερίου κατάφερε να πάρει μια μεγάλη διαφορά (28-45) και να βάλει τις βάσεις για μια εύκολη επικράτηση. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι παίκτριές μας έδειξαν σημάδια ανάκαμψης στην επίθεση, όμως οι αντίπαλοι μπόρεσαν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα, από το κλειστό του Μετς.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 44-62
Δεκάλεπτα: 9-14, 16-22, 28-45, 44-62
Διαιτητές: Εφραιμίδης, Αναγνώστου
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ(Δέδε-Σταμούλης): Δορδοκίδη 1, Τροιζή 5 (1), Βροχίδου Π. 11 (2), Βροχίδου ΣΤ., Φακίρη, Γιαννοπούλου 4, Βελέντζα, Σολωμού 10, Λιάγκα 6, Οικονόμου, Ζώτο, Καραβασίλη 7.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Καραγιάννης-Μανουσάκης): Μαλαπάνη 3, Καλαντζή, Καισάρη 13, Παπακωνσταντίνου 9, Γαβαλά 14 (2), Ναου, Δραγωνέα 3, Ράπτη 2, Γιανακάκκου, Κατσιμάρδου 2, Βελιώτη, Τζίβα 16.