Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Άρης Χολαργού 30-43

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για το γυναικείο μας τμήμα, το οποίο ηττήθηκε με 30-43 από τον Άρη Χολαργού στο Μετς.

Το παιχνίδι στο ξεκίνημά του ήταν κάκιστο, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν με το σταγονόμετρο, για το 3-4 του πρώτου δεκαλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο, οι αντίπαλοί μας, χωρίς να εντυπωσιάσουν, κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 13-18. Οι παίκτριές μας προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο μέρος, όμως η επιθετική συγκομιδή συνέχισε να είναι φτωχή, με αποτέλεσμα να μην καταφέρουν κάτι περισσότερο, από το να μειώσουν σε 24-27 στο 30′. Το τελευταίο δεκάλεπτο, άνηκε ολοκληρωτικά στην ομάδα του Χολαργού, όπου με επιμέρους 6-16, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 30-43.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 30-43
Δεκάλεπτα: 3-4, 13-18, 24-27, 30-43
Διαιτητές: ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΛΛΗΝΑΣ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΔΕΔΕ): ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ 7, ΤΡΟΙΖΗ 2, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Β. 2, ΒΡΟΧΙΔΟΥ ΣΤ. 2, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ, ΣΟΛΩΜΟΥ 5, ΛΙΑΓΚΑ 10 (1), ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 2, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΖΩΤΟ, ΦΑΚΙΡΗ, ΒΕΛΕΝΤΖΑ.
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: ΣΕΡΕΠΑ 2, ΠΑΠΑΔΡΟΣΟΥ 11, ΤΣΟΚΑΝΑ 2, ΣΜΥΡΝΑΙΟΥ 13, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 8, ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ 3, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ 4, ΣΙΔΕΡΗ, ΚΕΛΑΡΗ, ΤΣΙΡΙΜΠΑΣΗ, ΚΑΒΑΣΙΛΑ.