Ά ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Αμύντας – Παγκράτι 54-31

Δύσκολο έργο είχε η ομάδα μας απέναντι στον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, Αμύντα, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα στο κλειστό του Υμηττού, με τελικό σκορ 54-31.

Οι παίκτριές μας πάλεψαν τον αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να διαμορφώνεται σε 16-11. Από εκείνο το σημείο και μετά όμως, ο Αμύντας ανέβασε στροφές και κατάφερε να ανεβάσει τη διαφορά σε διψήφια νούμερα στο ημίχρονο, το οποίο έληξε με 34-19. Στο δεύτερο μέρος η διαφορά συνέχισε να μεγαλώνει, με αποτέλεσμα η ομάδα μας να γνωρίσει την ήττα, με τελικό σκορ 54-31.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 54-31
Δεκάλεπτα: 16-11, 34-19, 45-23, 54-31
Διαιτητές: ΛΑΖΟΓΚΑ, ΤΕΡΖΗΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (ΔΡΑΚΑΚΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ): ΣΚΑΡΛΗ, ΤΡΙΜΕΡΗ 5 (1), ΜΑΡΓΩΝΗ, ΣΚΕΠΕΤΑΡΗ 6, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ 1, ΠΑΤΣΙΩΤΗ, ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΥ 3, ΤΖΙΟΒΑΡΑ 4, ΜΑΖΑΡΑΚΗ 4, ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑ 10 (2), ΝΤΑΝΟΥ Α. 6, ΝΤΑΝΟΥ Γ. 15 (4).
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΔΕΔΕ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ): ΔΟΡΚΟΚΙΔΗ, ΤΡΟΙΖΗ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 10 (2), ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Σ. 4, ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 2, ΖΩΤΟ, ΛΙΑΓΚΑ 2, ΣΟΛΩΜΟΥ 11, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 2.