Ά ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Κρόνος Γέρακα 57-65

Προσπάθησε το γυναικείο μας τμήμα, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 57-65 από τον Κρόνο Γέρακα, στο κλειστό του Μετς, με το ρεκόρ της ομάδας μας να είναι πλέον 1-6.

Η ομάδα του Γέρακα μπήκε καλύτερα στο παρκέ και προηγήθηκε με 11-18. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτριές μας κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά, με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 28-31. Στο δεύτερο μέρος, η πίεση μας αυξήθηκε, όμως οι αντίπαλοί μας κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα, έστω και με το ισχνό 39-40 του 30ου λεπτού. Στην τελευταία περίοδο, οι άμυνες πήγαν περίπατο, κάτι που εκμεταλλεύτηκε καλύτερα ο Γέρακας, που βρήκε πιό εύκολα το δρόμο προς το καλάθι, με αποτέλεσμα να πάρει το διπλό, με τελικό σκορ 57-65.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 57-65
Δεκάλεπτα: 11-18, 28-31, 39-40, 57-65
Διαιτητές: ΚΟΥΛΗΣ Κ., ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΔΕΔΕ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ): ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ 2, ΤΡΟΙΖΗ 13 (2), ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 22 (5), ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ ΣΤ. 3, ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 1, ΣΟΛΩΜΟΥ 12, ΛΙΑΓΚΑ 4, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΖΩΤΟ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ.
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (ΚΟΜΗΣ): ΠΑΠΠΑ 9 (2), ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ, ΚΥΡΙΔΗ ΑΓ. 4, ΤΖΑΜΑΡΙΑ 8, ΣΤΕΡΓΙΟΥ, ΑΓΙΑΣΟΓΛΟΥ 5 (1), ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΙΔΗ, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Β. 9 (1), ΚΑΣΙΜΑΤΗ, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Λ. 19 (1), ΓΕΡΟΝΤΗ 6 (1), ΚΥΡΙΔΗ ΑΘ. 5.