Μπάσκετ Γυναικών

Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Ιωνικός ΝΦ 48-49

Ήττα με 48-49 από τον Ιωνικό Νέας Φιλαδελφείας γνώρισε το γυναικείο μας τμήμα, στο ντεμπούτο του Νίκου Τόλια στο πάγκο μας, ένα αποτέλεσμα που δυστυχώς μας έφερε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με 16-10 στο πρώτο δεκάλεπτο και 27-22 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, ο Ιωνικός έκανε την αντεπίθεσή του, εκμεταλλευόμενος την επιθετική δυστοκία των παικτριών μας, με αποτέλεσμα να περάσει μπροστά στο 30′ με 33-34. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας ξαναπήρε τα ηνία του αγώνα και βρέθηκε μία ανάσα από τη 2η νίκη της, όμως με το σκορ στο 48-46 στα 6″, ο Ιωνικός ευστόχησε σε τρίποντο και κατάφερε να αποδράσει νικηφόρα από το κλειστό του Μετς.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 48-49
Δεκάλεπτα: 16-10, 27-22, 33-34, 48-49
Διαιτητές: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ: ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 6, ΒΡΟΧΙΔΟΥ ΣΤ. 1, ΤΡΟΙΖΗ, ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΛΙΑΓΚΑ 18 (1), ΤΣΟΥΚΑΛΑ 12 (1), ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 11.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ: ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ 14, ΤΣΙΑΚΜΑ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ 2, ΚΥΡΙΑΚΕΑ 3, ΨΩΜΑ 2, ΛΕΡΗ 12, ΜΥΡΟΥΝΗ, ΤΖΙΩΛΟΥ 6 (2), ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ 3 (1), ΠΑΠΠΑ 7 (2).