Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Προμηθεάς Χαλανδρίου – Παγκράτι 43-41

Την ήττα με 43-41 από τον Προμηθέα στο Χαλάνδρι, γνώρισε το γυναικείο μας τμήμα, παρότι βρισκόταν μπροστά στο ματς για 3 περιόδους, με αποτέλεσμα να παραμένει με μία νίκη σε 9 αγώνες στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτριές μας ήταν καλύτερες στο πρώτο μέρος, όπου με κύριο όπλο την άμυνα, κατάφεραν να έχουν τα ηνία του αγώνα, έστω και προηγούμενες με μικρές διαφορές (9-11 το 1ο δεκάλεπτο και 20-23 το ημίχρονο). Ίδιο σκηνικό και στην τρίτη περίοδο, με την ομάδα μας να κρατάει βραχεία κεφαλή, βρισκόμενη μπροστά στο 30′ με 34-36. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν κακό ποιοτικά, με την ομάδα μας να δέχεται μεν 9 πόντους, αλλά παράλληλα να πετυχαίνει μόλις 5, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 43-41. Η Τσουκαλά με 14 ήταν η πρώτη σκόρερ για το Παγκράτι, ενώ ακολούθησε η Λιάγκα με 10.

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 43-41
Δεκάλεπτα: 9-11, 20-23, 34-36, 43-41
Διαιτητές: ΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ, ΠΕΤΡΑΚΗΣ
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (ΣΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗ-ΠΑΣΤΡΟΒΑ): ΚΑΡΑΒΕΛΗ 14, ΚΑΣΙΜΗ 4, ΚΟΝΤΟΕ, ΣΚΟΥΡΑ 6, ΒΑΓΔΑΤΛΗ 4, ΒΑΡΚΑ 7 (2), ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ 2, ΓΙΩΤΑ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ 4, ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ 2.
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΤΟΛΙΑΣ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ): ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ, ΤΡΟΙΖΗ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 3, ΖΩΤΟ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ ΣΤ. 4, ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 5, ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΛΙΑΓΚΑ 10 (1), ΜΠΑΟΥΡΑΚΗ 1, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 4, ΤΣΟΥΚΑΛΑ 14.