Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Κηφισιά 65-60

Σημαντική για τη συνέχεια νίκη πήρε το γυναικείο μας τμήμα, επικρατώντας με 65-60 της Κηφισιάς, στο Μετς και πήρε με αυτόν τον τρόπο μια μεγάλη ανάσα στο πρωτάθλημα.

Η αναμέτρηση ήταν μεγάλο ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια, με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες στο 16-16, με το ημίχρονο να κλείνει με την Κηφισιά να προηγείται με βραχεία κεφαλή(30-32). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο μέρος, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι για το 46-47 του 30′. Όλα κρίθηκαν στην τελευταία περίοδο, με τις παίκτριές μας να καταθέτουν ψυχή στο παρκέ και να καταφέρνουν με τρομερό ρυθμό στην επίθεση να κερδίσουν το ματς με 65-60 και να ξεκολλήσουν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας, δίνοντας έτσι ελπίδα για μία καλύτερη συνέχεια στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ. Η Βούλα Βροχίδου με 20 και η Τσουκαλά με 19 ήταν οι κυριότερες επιθετικές αιχμές της ομάδας μας.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 65-60
Δεκάλεπτα: 16-16, 30-32, 46-47, 65-60
Διαιτητές: ΡΑΧΙΩΤΗΣ, ΖΩΡΗΣ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΤΟΛΙΑΣ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ): ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ, ΤΡΟΙΖΗ 7 (2), ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 20 (5), ΖΩΤΟ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Ζ., ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 2, ΒΕΛΕΝΤΖΑ 2, ΛΙΑΓΚΑ 6, ΜΠΑΟΥΡΑΚΗ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 9, ΤΣΟΥΚΑΛΑ 19.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΚΑΤΡΗ-ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΝΗ): ΑΧΜΕΤ Ο. 4, ΜΟΛΦΕΤΑ 3, ΤΖΙΜΗ 18 (3), ΛΙΓΚΡΗ, ΓΑΛΛΟΥ 7 (1), ΠΛΟΥΜΠΗ 15, ΓΛΥΝΟΥ, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 4, ΣΥΓΕΡΗ, ΑΝΕΖΥΡΗ 7, ΑΧΜΕΤ, ΛΑΖΟΥ 2.