Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Άγιος Θωμάς – Παγκράτι 58-53

Ήττα στις λεπτομέρειες για το γυναικείο μας τμήμα με 58-53, το οποίο δεν κατάφερε να πάρει ακόμα μια σημαντική βαθμολογική ανάσα, απέναντι στον Άγιο Θωμά, εκτός έδρας.

Ο αγώνας ξεκίνησε με καλό επιθετικό ρυθμό εκατέρωθεν, με τον Άγιο Θωμά να παίρνει ισχνό προβάδισμα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, με 18-17. Στη δεύτερη περίοδο οι άμυνες έσφιξαν και για τις δύο ομάδες, με το σκορ να μένει χαμηλά, αλλά με την ομάδα μας να μην καταφέρνει να προηγηθεί, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 28-27. Το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους άνηκε ολοκληρωτικά στις αντιπάλους μας, με την ομάδα μας να παρουσιάζει αμυντική ολιγωρία και τη διαφορά να πιάνει διψήφια επίπεδα στο 30′, με το σκορ στο 52-42. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτριές μας προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή, μείωσαν τη διαφορά, όμως στο τέλος γνώρισαν την ήττα, με τελικό σκορ 58-53.

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 58-53
Δεκάλεπτα: 18-17, 28-27, 52-42, 58-53
Διαιτητές: ΜΑΡΤΙΝΑΚΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (ΤΣΟΥΜΑΝΗ-ΔΗΜΟΥΛΑ): ΚΟΓΓΙΝΗ 2, ΠΑΝΟΥΛΗ 19 (1), ΔΑΟΥΣΗ 19 (2), ΚΑΒΒΑΔΙΑ 3 (1), ΒΛΑΧΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΑΣΤΡΑΝΤΙΝΗ 2, ΘΕΟΔΩΡΗ, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 2, ΤΣΟΤΡΑ, ΖΟΥΡΤΣΑΝΟΥ 4, ΚΡΙΚΕΤΟΥ 7.
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΤΟΛΙΑΣ): ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ, ΤΡΟΙΖΗ 10 (2), ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 3 (1), ΖΩΤΟ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Σ. 2, ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 5 (1), ΤΣΟΥΚΑΛΑ 4, ΛΙΑΓΚΑ 15, ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΜΠΑΟΥΡΑΚΗ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 14.