Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Μελάς Αγ. Ελευθέριος – Παγκράτι 72-53

Την ήττα με 72-53 από το ΜΕΛΑΣ γνώρισε το γυναικείο τμήμα μας, εκτός έδρας και έκλεισε το 2019, με 2 νίκες σε 13 αγώνες.

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκε μάλιστα στο πρώτο δεκάλεπτο με 14-20, όμως η κακή τς αμυντική λειτουργία στη δεύτερη περίοδο, επέτρεψε στην ομάδα του Αγ. Ελευθερίου, να γυρίσει το ματς και να κλείσει την ανάπαυλα μπροστά με 33-31. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτριές μας ξεκίνησαν χαμένες σε άμυνα και επίθεση, με αποτέλεσμα ο ΜΕΛΑΣ, να προηγηθεί με διψήφια διαφορά ( 51-40 30′). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας έμεινε από δυνάμεις και δεν κατάφερε ποτέ να μειώσει τη διαφορά, με τον Αγιο Ελευθέριο να φτάνει στη νίκη με τελικό σκορ 72-53. Γιαννοπούλου με 13 πόντους και Λιάσκα με 11, ήταν αυτές που ξεχώρισαν για το Παγκράτι.

ΜΕΛΑΣ ΑΓΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 72-53

Δεκάλεπτα: 14-20, 33-31, 51-40, 72-53
Διαιτητές: ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. (ΑΡΓΥΡΙΟΥ-ΓΟΥΝΑΡΑ): ΚΟΝΤΑΛΗ 10 (2), ΤΣΟΤΡΑ 2, ΑΜΙΤΣΗ 3 (1), ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ 5, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ 2, ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ 2, ΛΥΚΟΥΔΗ 19 (2), ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΟΥ 2, ΚΑΠΕΝΗ, ΓΙΑΚΑΛΟΥ 16 (1), ΜΑΚΡΥΝΙΚΑ 11, ΚΟΤΣΙΑΦΤΗ.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (ΤΟΛΙΑΣ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ): ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 4, ΤΡΟΪΖΗ 3 (1), ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 7 (1), ΖΩΤΟ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Σ. 9 (3), ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 13 (1), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΤΣΟΥΚΑΛΑ 6, ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΛΙΑΣΚΑ 11 (1).