Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Ωρωπός 39-44

Ήττα για το γυναικείο τμήμα, με 39-44 από τον Ωρωπό, στο κλειστό του Μετς, αποτέλεσμα που δυσχεραίνει ακόμα περισσότερο την κατάσταση, όσον αφορά την παραμονή στην Α’ ΕΣΚΑ.

Οι δύο ομάδες μπήκαν νωθρά στο παρκέ, με το πρώτο δεκάλεπτο να μη διεκδικεί δάφνες ποιότητας και το σκορ να διαμορφώνεται στο φτωχό 7-8. Ο ρυθμός ανέβηκε στη δεύτερη περίοδο, με την ομάδα μας ωστόσο να μην καταφέρνει να προηγηθεί και το ημίχρονο να τη βρίσκει πίσω με 18-21. Οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο και στο δεύτερο μέρος, με την ομάδα του Ωρωπού να καταφέρνει να διατηρεί το προβάδισμα στο 30ο λεπτό με το σκορ στο 28-30. Στην τελευταία περίοδο, οι παίκτριές μας δεν κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι, με αποτέλεσμα μιά κακή εντός έδρας ήττα, με τελικό σκορ 39-44.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 39-44
Δεκάλεπτα: 7-8, 18-21, 28-30, 39-44
Διαιτητές: ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ, ΤΕΡΖΗΣ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ: ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ 8 (2), ΤΡΟΪΖΗ 3 (1), ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 12 (1), ΒΡΟΧΙΔΟΥ ΣΤ. 2, ΦΑΚΙΡΗ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 3, ΛΙΑΓΚΑ 3, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 4, ΤΣΟΥΚΑΛΑ 4.
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ: ΒΑΦΕΙΑΔΗ 16 (2), ΧΑΪΝΑ 4, ΘΕΟΔΩΡΟΥ 4, ΓΚΕΚΑ 3, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ 6 (2), ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ, ΧΑΤΖΗ, ΦΕΚΑ 6, ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ 5.