Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Άρης Χολαργού – Παγκράτι 63-52

Την ήττα γνώρισε το γυναικείο μας τμήμα, από τον ισχυρό Άρη Χολαργού, εκτός έδρας, με 63-52.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 19-10, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 33-22. Η διαφορά έμεινε σε σε διψήφια τιμή και στο τρίτο δεκάλεπτο, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 48-38, ενώ τίποτα δεν άλλαξε ούτε στην τελευταία περίοδο, με την ομάδα του Χολαργού, να διατηρεί το προβάδισμα και να παίρνει τη νίκη, με τελικό σκορ 63-52.

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 63-52
Δεκάλεπτα: 19-10, 33-22, 48-38, 63-52
Διαιτητές: ΔΑΛΕΚΟΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (ΒΕΡΡΟΙΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΕΛΛΑΡΗ 9(3), ΣΕΡΈΠΑ 8, ΠΑΠΑΔΡΟΣΟΥ 17, ΚΑΒΒΑΔΑ 3, ΤΣΟΚΑΝΑ 3(1), ΣΜΥΡΝΑΙΟΥ 16, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ, ΕΥΑΓΓΕΛΆΤΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 2, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ 2, ΣΙΔΕΡΗ 3
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ): ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ, ΤΡΟΙΖΗ 4(1), ΒΡΟΧΙΔΗ Π 7(2), ΖΩΤΟΥ, ΒΡΟΧΙΔΗ Σ 9(2), ΦΑΚΙΡΗ 3, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 8, ΟΙΚΟΝΌΜΟΥ, ΜΟΎΡΑ, ΒΕΛΕΤΖΑ 2, ΛΙΑΓΚΑ 2, ΤΣΟΥΚΑΛΆ 17 (2)