Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Αμύντας 46-62

Ήττα με 46-62 για το γυναικείο τμήμα στο τοπικό ντέρμπι με τον Αμύντα, με την ομάδα μας να μένει δυστυχώς μόνη τελευταία στον όμιλο και με 5 αγώνες να απομένουν, τα περιθώρια σχετικά με την παραμονή στην κατηγορία, στενεύουν επικίνδυνα.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα, με τον Αμύντα να κλείνει μπροστά το πρώτο δεκάλεπτο, με 7-19. Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα του Υμηττού κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα, με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 25-34. Φτωχή επιθετικά και η τρίτη περίοδος για τις παίκτριές μας, με τις αντιπάλους να συνεχίζουν να βρίσκονται μπροστά στο 30′, με 31-44. Ο ρυθμός ανέβηκε εκατέρωθεν στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως η ομάδα μας δεν κατάφερε να διεκδικήσει τη νίκη, γνωρίζοντας τελικά την ήττα, με σκορ 46-62.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΜΥΝΤΑΣ 46-62
Δεκάλεπτα: 7-19, 25-34, 31-44, 46-62
Διαιτητές: ΦΛΩΡΟΣ, ΠΑΪΛΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ): ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ 7 (1), ΤΡΟΪΖΗ 6, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 8, ΖΩΤΟ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Σ. 3 (1), ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 3, ΜΟΥΡΑ, ΛΙΑΓΚΑ 2, ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ, ΤΣΟΥΚΑΛΑ 12 (1).
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (ΔΡΑΚΑΚΗ): ΣΚΑΡΛΗ, ΜΑΡΓΩΝΗ 5, ΤΡΙΜΕΡΗ 7 (1), ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑ 12 (2), ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΥ 7, ΣΚΕΠΕΤΑΡΗ 17 (3), ΜΑΖΑΡΑΚΗ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΠΑΤΣΙΩΤΗ 2, ΤΖΙΟΒΑΡΑ, ΝΤΑΝΟΥ Μ., ΝΤΑΝΟΥ Λ., 12 (2).