Ά ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Προμηθέας 44-67

Οδυνηρή ήττα γνώρισε το γυναικείο μας τμήμα, που έχασε στο Μετς από τον Προμηθεά με 44-67, με την υπόθεση σωτηρία να δυσκολεύει αρκετά, αλλά να βρίσκεται ακόμα και τώρα στα χέρια της ομάδας μας.

Ο Προμηθέας πήρε διψήφια διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο, την οποία διατήρησε μέχρι και το ημίχρονο, που έληξε με 24-35. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας δεν κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ και το σκορ στο 30′ διαμορφώθηκε σε 34-48. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Προμηθέα κατάφερε να ανεβάσει ακόμα περισσότερο τη διαφορά και να πάρει τη νίκη με 44-67.

Τις δύο τελευταίες αγωνιστικές η ομάδα μας αγωνίζεται με Κηφισιά και Άγιο Θωμά και πιθανότατα θα χρειαστεί το 2/2 για να παραμείνει στην κατηγορία.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ- ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 44-67
Δεκάλεπτα: 7-18, 24-35, 34-48, 44-67
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Βροχίδου Π. 7, Βροχίδου Στ. 1, Τσουκαλά 20, Λιάγκα 11(1), Δορδοκιδη 1, Γιαννοπούλου 2, Τροιζή 2, Μουρά, Ζώτο, Φακίρη, Βελέντζα, Οικονόμου