Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΕΝΚ – Παγκράτι 46-36

Δεν τα κατάφερε το γυναικείο μας τμήμα και ηττήθηκε στο κλειστό της Κηφισιάς από την ΑΕΝΚ με 46-36.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν πολύ καλά επιθετικά, με καμία από τις δύο πάντως να μην μπορεί να ξεφύγει και το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 15-15.
Στη δεύτερη περίοδο, ο ρυθμός έπεσε, όμως η ομάδα μας κατάφερε έτσι να προηγηθεί με βραχεία κεφαλή στο ημίχρονο και με το σκορ στο 24-26.
Στο δεύτερο μέρος, η Κηφισιά ήταν κυρίαρχη και κρατώντας τις παίκτριές μας στους 3 μόλις πόντους, κατάφερε στο 30′ να βρίσκεται μπροστά με 38-29.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή και έτσι γνώρισε την ήττα με τελικό σκορ 46-36.
Πρώτη σκόρερ για το Παγκράτι η Μακρυνίκα με 15 πόντους, ενώ ακολούθησε με Γαλιατσάτου με 13.

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 46-36
Δεκάλεπτα: 15-15, 24-26, 38-29, 46-36
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος-Σταμούλης): Δορδοκίδη 2, Σχουλη, Βροχίδου Β. 2, Καραμπεσίνη 2, Βροχίδου Σ. 1, Γαλιατσάτου 13(2), Ηλιοπούλου, Χαρίση 1, Μακρυνίκα 15, Μπαουράκη, Καραβασίλη, Μαρούδα