Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι- Θρίαμβος Δάφνης 41-38

Πρώτη νίκη για το γυναικείο μας τμήμα στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΣΚΑ! Η ομάδα μας επικράτησε του Θριάμβου Δάφνης με 41-38 και πήρε μια μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

Οι παίκτριές μας ήταν εντυπωσιακές στο πρώτο δεκάλεπτο και κατάφεραν να προηγηθούν με 17-8, όμως ο Θρίαμβος με όπλο την άμυνα, μείωσε στο ημίχρονο σε 25-20.
Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός συνέχισε να είναι αργός, με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο και το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 32-27. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Δάφνης προσπάθησε να κάνει την ανατροπή, όμως το Παγκράτι με ψυχραιμία στις επιλογές στα τελευταία λεπτά, κατάφερε να κατακτήσει το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα, με τελικό σκορ 41-38.
Πρώτη σκόρερ της ομάδας μας η Μακρυνίκα με 13 πόντους, ενώ ακολούθησε η Β. Βροχίδου με 10.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ-ΔΑΦΝΗΣ 41-38
Δεκάλεπτα: 17-8, 25-20, 32-27, 41-38
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος-Σταμούλης): Σχουλη 3(1), Βροχίδου Β. 10(1), Καραμπεσίνη, Βροχίδου Σ. 3(1), Ηλιοπούλου, Γαλιατσάτου 4, Γεωργουσοπούλου, Χαρίση 2, Καραβασίλη 2, Μακρυνίκα 13, Μπαουράκη 2, Μαρούδα 2