Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ιωνικός ΑΣ – Παγκράτι 55-33

Δεύτερη συνεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα για το γυναικείο τμήμα καλαθοσφαίρισης στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ, αφού η ομάδα μας ηττήθηκε από τον Ιωνικό στο κλειστό της Ν.Φιλαδέλφειας με 55-33.

Η ομάδα μας ξεκίνησε άσχημα τον αγώνα και στα δύο μισά του γηπέδου, με τον Ιωνικό να το εκμεταλλεύεται και να περνάει μπροστά στο δεκάλεπτο με 19-8.
Στη δεύτερη περίοδο οι παίκτριές μας έσφιξαν την άμυνά τους, αλλά δεν κατάφεραν να ψαλιδίσουν ιδιαίτερα τη διαφορά, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 27-17.
Στο δεύτερο μέρος έγινε μια αξιόλογη προσπάθεια για να ανατραπεί η εις βάρος μας κατάσταση, με τη διαφορά να πέφτει σε μονοψήφια νούμερα, για το 38-30 του 30ου λεπτού.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, η κούραση έκανε εμφανή τα σημάδια της, με τον Ιωνικό να τρέχει ένα επιμέρους 17-3 και να παίρνει τη νίκη με τελικό σκορ 55-33.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣΝΦ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 55-33
Δεκάλεπτα: 19-6, 27-17, 38-30, 55-33