Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Θρίαμβος – Παγκράτι 48-57

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη και πρώτο διπλό για το τμήμα Γυναικών, το οποίο επικράτησε του Θρίαμβου με 48-57, μετά από μια πειστική εμφάνιση.

Πολύ καλό το πρώτο δεκάλεπτο για τις παίκτριές μας, που με όπλο την επίθεση κατάφεραν να προηγηθούν με 12-21, ενώ στη δεύτερη περίοδο η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα, με την ομάδα μας να βρίσκεται μπροστά με διψήφια διαφορά στο ημίχρονο (24-34). Στο δεύτερο μέρος, παρά την επιθετική δυστοκία, με προσήλωση στα αμυντικά καθήκοντα, η ομάδα μας κράτησε το προβάδισμα με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 35-43 και κατάφερε να μην απειληθεί ιδιαίτερα μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, που τη βρήκε νικήτρια με τελικό σκορ 48-57.

Ξεχώρισαν Μακρυνίκα με 23 πόντους και Γαλιατσάτου-Καραβασίλη με 13.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 48-57
Δεκάλεπτα: 12-21, 24-34, 35-43, 48-57
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Γαλιατσατου 13(3), Βροχίδου Π., Βροχίδου Στ. 1, Καραβασίλη 13, Καβακίδου 2, Μπενέτου 3, Καραμπεσίνη, Μακρυνίκα 23, Χαρίση 2, Μαυράκη, Γεωργουσοπούλου