Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – ΓΣ Προμηθέας 56-45

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για το τμήμα Γυναικών, με 56-45 επί του Προμηθέα Χαλανδρίου, στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-6 στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ανέκαμψε γρήγορα και έκλεισε προηγούμενη το πρώτο δεκάλεπτο με 13-10. Την υπέρ τους αυτή διαφορά, οι παίκτριές μας κατάφεραν να τη διατηρήσουν μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου, που βρήκε τις δύο ομάδες στο 26-22. Στο δεύτερο μέρος, ο Προμηθέας έκανε την αντεπίθεσή του και κατάφερε να προσπεράσει στα μέσα του δεκαλέπτου με 3 πόντους, όμως η ομάδα μας ξαναπήρε τα ηνία, με το σκορ στο 30′ να είναι 37-32. Στην τελευταία περίοδο, η πολύ καλή άμυνα, αλλά και οι σημαντικές λύσεις στο επιθετικό κομμάτι, έφεραν τελικά τη νίκη για τις Γυναίκες του συλλόγου μας, με σκορ 56-45.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ  – ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 56-45