Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Άρης Πετρούπολης – Παγκράτι 24-56

Έχει βρει για τα καλά ρυθμό το τμήμα Γυναικών του συλλόγου μας, που έφτασε στην 4η συνεχόμενη νίκη του, επικρατώντας του Άρη Πετρούπολης με 24-56 και σκαρφαλώνοντας στην 4η θέση του ομίλου.

Το πρώτο μέρος ήταν κακής ποιότητας, με την ομάδα μας όμως να καταφέρνει να πάρει ασφαλές προβάδισμα, με το πρώτο δεκάλεπτο να είναι 7-12 και το ημίχρονο να κλείνει στο 13-23.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτριές μας μπήκαν αποφασισμένες να τελειώσουν το παιχνίδι και με το εκπληκτικό 0-19 στην τρίτη περίοδο, κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 13-42 στο 30′ και ουσιαστικά να καθαρίσουν την υπόθεση νίκη. Το 4ο συνεχόμενο θετικό αποτέλεσμα της ομάδας μας ήρθε με τελικό σκορ 24-56.

Για την ομάδα μας σκόραραν 10 παίκτριες, με το Βροχίδου Π. να είναι η μοναδική διψήφια με 10 πόντους.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 24-56
Δεκάλεπτα: 7-12, 13-23, 13-42, 24-56
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Αντωνόπουλος-Σταμούλης): Γαλιατσάτου 6(1), Γεωργουσοπούλου 3(1), Βροχίδου Π. 10(2), Χόντα 3, Μακρυνίκα 5, Μαρούδα 4, Μαυράκη 8, Καβακίδου, Μπενέτου 7, Βροχίδου Στ., Καραβασίλη 4, Καραμπεσίνη 6