Μπάσκετ Γυναικών

Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Παγκράτι – Ιωνικός 41-44

Την ήττα με 41-44 από τον Ιωνικό γνώρισε το τμήμα γυναικών, μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι.

Ο Ιωνικός έκλεισε το δεκάλεπτο μπροστά με ένα πόντο (14-15) και στη δεύτερη περίοδο, κρατώντας τις παίκτριές μας στους 6 πόντους, προηγήθηκε με 20-27.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας, με όπλο την άμυνα, κατάφερε να μειώσει σε 30-33 στο 30′, όμως στην τελευταία περίοδο δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή και ηττήθηκε με τελικό σκορ 41-44.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 41-44
Διαιτητές: Λαζόγκα, Τσουραπας
Δεκάλεπτα: 14-15, 20-27, 30-33, 41-44
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου , Γεωργουσοπούλου 3 (1), Βροχίδου Π. 8 (1), Μαυράκη , Βροχίδου Σ. 3 (1), Καβακίδου 4 , Χαρίση 6, Μακρυνίκα 10 , Μαρουλα, Κυρίτση, Καραβασίλη 7
ΙΩΝΙΚΟΣ(Σκαλωμένος, Κουκης): Σερέπα 4(1) , Μάρκου 8 (1), Καραγιάννη 8, Λέρη Ο. 8, Ψωμά 4, Κορμπου , Λέρη Κ. 2, Σωτηροπούλου , Τζιώλου 5 (1), Τσιακμα, Καμαράδου 5 (1), Μισυρη