Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΜΕΛΑΣ – Παγκράτι 41-58

Σημαντικό διπλό για το τμήμα Γυναικών, που επέστρεψε στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις, επικρατώντας με 41-58 του ΜΕΛΑΣ, στον Άγιο Ελευθέριο.

Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει κάποια σημαντική διαφορά στο πρώτο μέρος, με τις αθλητριές μας πάντως να καταφέρνουν να είναι μπροστά στο σκορ τόσο στην πρώτη περίοδο (9-11), όσο και στο ημίχρονο, το οποίο έληξε με 24-26.
Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας με όπλο την άμυνα, πήρε μια διαφορά 7 πόντων στο 30′ (34-41), ενώ το τελευταίο δεκάλεπτο άνηκε ολοκληρωτικά στις παίκτριές μας, που δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο, παίρνοντας τελικά τη νίκη και μάλιστα με διαφορά, με το 41-58 να φέρνει το 5ο ροζ φύλλο αγώνα σε 10 αγώνες για φέτος.

Πρώτες σκόρερ οι Χαρίση και Καραβασίλη, που πέτυχαν από 12 πότνυος.

Μ.Ε.Λ.Α.Σ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 41-58