Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Προμηθέας – Παγκράτι 39-43

Μεγάλο διπλό για την ομάδα μας, η οποία επικράτησε με 39-43 επί του Προμηθέα στο Χαλάνδρι και έφτασε τις 7 νίκες σε 13 αγώνες.

Παρότι το παιχνίδι εξελίχθηκε σε ντέρμπι, η ομάδα μας είχε το προβάδισμα σχεδόν σε όλο το ματς, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 8-10. Στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτριές μας με διάθεση σε άμυνα και επίθεση, κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας στο ημίχρονο, το οποίο έκλεισε στο 16-27.
Στο δεύτερο μέρος, ο Προμηθέας κατάφερε να κλείσει την ψαλίδα και να μειώσει σε 30-36 στο 30′, με το τελευταίο δεκάλεπτο να χαρακτηρίζεται από περίσσειο πάθος εκατέρωθεν για τη νίκη. Οι δύο ομάδες έσφιξαν τις άμυνές τους, με το επιμέρους σκορ να είναι 9-7 και την ομάδα μας στο τέλος να πανηγυρίζει το ροζ φύλλο αγώνα, με τελικό σκορ 39-43.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ.- ΠΑΓΚΡΑΤΙ 39-43
Δεκάλεπτα: 8-10, 16-27, 30-36, 39-43
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ(Σκαρογιάννη): Καραβέλη 12, Κασίμη 1, Κοντοέ 10, Πέτρου 2, Βαγδατλη 5 (1), Κυρίδη, Μπεζαϊτη , Νικολέτου 2, Θεμιστοκλέους 7
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 13 (1), Βροχίδου Π. 6 (1), Βροχίδου Σ., Μπάκα, Καβακίδου 2, Χαρίση 12, Μακρυνίκα 10, Κυρίτση, Καραβασίλη