Μπάσκετ Γυναικών

Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Γαλάτσι – Παγκράτι 32-52

Δεύτερη νίκη για το τμήμα Γυναικών, στα play-out του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ, που επικράτησε με 32-52 του Γαλατσίου και παρέμεινει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, κάνοντας ένα ακόμα βήμα για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και με όπλο την άμυνά της, προηγήθηκε με 6-11 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ ξέφυγε με διψήφια διαφορά στη δεύτερη περίοδο, κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά με 16-28.
Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτριές μας δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στις αντιπάλους, κρατώντας τη διαφορά σε επίπεδα ασφαλείας (29-40 στο 30′) με το διπλό να έρχεται τελικά, με σκορ 32-52.

ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 32-52
Δεκάλεπτα: 6-11, 16-28, 29-40, 32-52
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος-Σταμούλης): Βροχίδου Π. 8(1), Βροχίδου Στ. 1, Χαρίση 1, Καραμπεσίνη 3, Μπάκα 2, Μαρούδα 4, Καβακίδου 1, Γαλιατσάτου 7, Καραβασίλης 10, Μακρυνίκα 15, Γεωργουσοπούλου, Καραδήμα