Μπάσκετ Γυναικών

Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Μαραθώνας – Παγκράτι 54-53

Την πρώτη ήττα γνώρισε το τμήμα Γυναικών στο Μαραθώνα, αφού έχασε από την ομώνυμη ομάδα με 54-53, μετά από ένα σκληρό παιχνίδι.

Η ομάδα μας βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ στο πρώτο μέρος, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 18-10, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 30-27, με τις παίκτριές μας να μειώνουν τη διαφορά.
Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με το Μαραθώνα να διατηρεί διαφορά 3 πόντων μέχρι το 30ο λεπτό (38-35), ενώ επεισοδιακή ήταν και η τελευταία περίοδος, με την ομάδα μας να προσπαθεί για την ανατροπή, αλλά να ηττάται τελικά με 54-53.

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ –  ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 54-53