Μπάσκετ Ανδρών

Κύπελλο Ανδρών: Πεύκη – Παγκράτι 71-83

Νίκη με 71-83 για το τμήμα Ανδρών απέναντι στην Πεύκη και πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, στην οποία η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει το Μίλωνα.

Οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο πρώτο μέρος, με καμία από τις δύο να μην μπορεί να πάρει κάποια διαφορά ασφαλείας, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 20-19 και το ημίχρονο στο 36-37.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες μας έδειξαν την ποιότητά τους και κατάφεραν να ξεφύγουν με διαφορά 7 πόντων (53-60) στο 30ο λεπτό, βάζοντας τις βάσεις για επικράτηση.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η ομάδα μας όχι μόνο διατήρησε την υπέρ της διαφορά, αλλά άνοιξε περαιτέρω την ψαλίδα, με τη νίκη-πρόκριση να έρχεται τελικά, με σκορ 71-83.

ΠΕΥΚΗ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 71-83
Δεκάλεπτα: 20-19, 36-37, 53-60, 71-83
Διαιτητές : Αργυρούδης , Αντωνιάδης , Λεβεντάκος
ΠΕΥΚΗ(Κτιστάκης, Γράβαλος ) : Αλεξιάδης, Μουάτσος, Τσακίρης 13(2) ,Παπανικολόπουλος 11(2), Μακρυγιάννης 7(1) Φιλιππόπουλος 13(1) Σκόνδρας ,Ψαρόπουλος 9(3), Βούρτσης 4, Τσούπρος, Λέζος 2, Μπακέας 6(2), Τζαγκαράκης 4.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος) : Στογιάνοβιτς 13(2), Κουμπούρας 14(1), Πολέμης 21(2), Άγγελόπουλος 3(1), Κουκιαδάκης, Κοντραφούρης 10, Ζαρίφης 6, Πιτούλης 9(1), Βασιλειάδης, Ντιαλλό 7, Καριώτης, Τριανταφύλλου