Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΜΕΛΑΣ – Παγκράτι 54-67

Έκτη συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για το τμήμα Γυναικών, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας του ΜΕΛΑΣ με 54-67 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη καθ΄ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, χτίζοντας τις βάσεις για την επικράτηση από το πρώτο κιόλας μέρος, στο οποίο βγάζοντας ενέργεια σε άμυνα κατάφερε να προηγηθεί με 6-15 στο δεκάλεπτο και 19-33 στο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος, οι άμυνες χαλάρωσαν εκατέρωθεν, με την ομάδα μας όχι μόνο να μην απειλείται, αλλά να αυξάνει και τη διαφορά, για το +20 (38-58) στο 30′.
Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τις παίκτριές μας να φτάνουν με άνεση σε ένα ακόμα ροζ φύλλο, με τελικό σκορ 54-67.

Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 54-67